  • 55A0814-24-9CS1937
55A0814-24-9CS1937
advertisement
Manufacturer No:
55A0814-24-9CS1937
HK JDW NO:
798-55A0814-24-9CS1937
Step5Bar-code shipping tag
55A0814-24-9CS1937
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Series
    MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0814
  • Published
    2008
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.045 (1.14mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.009 0.23mm