  • 55A0842-16-9/93/95/96
55A0842-16-9/93/95/96
advertisement
Manufacturer No:
55A0842-16-9/93/95/96
HK JDW NO:
798-55A0842-16-9/93/95/96
Step5Bar-code shipping tag
55A0842-16-9/93/95/96
    Select All
  • Max Operating Temperature
    -200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Wire/Cable Gauge
    16 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    1.96 mm