  • 55A1832-14-3/6/9-9CS2199
55A1832-14-3/6/9-9CS2199
advertisement
Manufacturer No:
55A1832-14-3/6/9-9CS2199
HK JDW NO:
798-55A1832-14-3/6/9-9CS2199
Step5Bar-code shipping tag
55A1832-14-3/6/9-9CS2199
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Fluoropolymer
  • Shield Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2004
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • Voltage
    600V
    White
  • Conductor Strand
    19/27
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.240 (6.10mm)
  • Conductor Insulation
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0085 0.216mm