  • 55A4821-10-0/9-9
55A4821-10-0/9-9
advertisement
Manufacturer No:
55A4821-10-0/9-9
HK JDW NO:
798-55A4821-10-0/9-9
Package:
Datasheet:
55A4821-10-0/9-9
Step5Bar-code shipping tag
55A4821-10-0/9-9
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Operating Temperature
    150°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    10 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    37/26
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.290 (7.37mm)
  • Conductor Insulation
  • Wire/Cable Diameter
    7.36 mm
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0090 0.229mm