  • 55A6370-22-5/59-9CS2059
55A6370-22-5/59-9CS2059
advertisement
Manufacturer No:
55A6370-22-5/59-9CS2059
HK JDW NO:
798-55A6370-22-5/59-9CS2059
Step5Bar-code shipping tag
55A6370-22-5/59-9CS2059
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.119 (3.02mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0075 0.191mm