  • 55A9002-30-9
55A9002-30-9
advertisement
Manufacturer No:
55A9002-30-9
HK JDW NO:
798-55A9002-30-9
Package:
Datasheet:
55A9002-30-9
Step5Bar-code shipping tag
55A9002-30-9
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Series
    MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A9002
  • Published
    2008
  • Wire Gauge
    30 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Conductor Strand
    Solid
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.020 (0.51mm)