  • 55A9270-22-9/5-9
55A9270-22-9/5-9
advertisement
Manufacturer No:
55A9270-22-9/5-9
HK JDW NO:
790-55A9270-22-9/5-9
Package:
Datasheet:
55A9270-22-9/5-9
Step5Bar-code shipping tag
55A9270-22-9/5-9
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.123 (3.12mm)
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Conductor Material
    Alumel, Chromel
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C