  • 55PC0122-22-9/96
55PC0122-22-9/96
advertisement
Manufacturer No:
55PC0122-22-9/96
HK JDW NO:
798-55PC0122-22-9/96
Package:
Datasheet:
55PC0122-22-9/96
Step5Bar-code shipping tag
55PC0122-22-9/96
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.083 (2.11mm)
  • Conductor Insulation
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Wire/Cable Diameter
    1.01854 mm
  • Outside Diameter
    2.032 mm
  • Wire/Cable Color
    White
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    723.9 μm
  • Strand Size
    34 AWG
  • Number of Pairs
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Insulation Material
    ETFE
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2005
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    392°C
  • Min Operating Temperature
    -85°C
  • Color
    White
  • Number of Conductors
    2 (1 Pair Twisted)
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG