  • 55PC0234-24-9/93/96CS2573
55PC0234-24-9/93/96CS2573
advertisement
Manufacturer No:
55PC0234-24-9/93/96CS2573
HK JDW NO:
798-55PC0234-24-9/93/96CS2573
Step5Bar-code shipping tag
55PC0234-24-9/93/96CS2573
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2005
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    3 (1 Triad Twisted)
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.085 (2.16mm)