  • 55PC1111-20-9-4CS2502
55PC1111-20-9-4CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC1111-20-9-4CS2502
HK JDW NO:
798-55PC1111-20-9-4CS2502
Step5Bar-code shipping tag
55PC1111-20-9-4CS2502
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2013
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Shielded
  • Jacket Color
    Yellow
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.079 (2.01mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm