  • 55PC1113-20-9-9CS3049
55PC1113-20-9-9CS3049
advertisement
Manufacturer No:
55PC1113-20-9-9CS3049
HK JDW NO:
798-55PC1113-20-9-9CS3049
Step5Bar-code shipping tag
55PC1113-20-9-9CS3049
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Nickel Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Shielded
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.079 (2.01mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm