  • 55PC1143-20-MSL4-9CS3051
55PC1143-20-MSL4-9CS3051
advertisement
Manufacturer No:
55PC1143-20-MSL4-9CS3051
HK JDW NO:
798-55PC1143-20-MSL4-9CS3051
Step5Bar-code shipping tag
55PC1143-20-MSL4-9CS3051
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Nickel Coated
  • Shield Material
    Copper, Nickel Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2008
  • Number of Conductors
    4
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.161 (4.09mm)
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm