  • 55PC2121-18-6/9-9
55PC2121-18-6/9-9
advertisement
Manufacturer No:
55PC2121-18-6/9-9
HK JDW NO:
790-55PC2121-18-6/9-9
Step5Bar-code shipping tag
55PC2121-18-6/9-9
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Conductor Material
    Copper, Tin
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    2
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    1.5 mm
  • Outside Diameter
    3.58 mm
  • Wire/Cable Color
    Blue
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    1.1684 mm
  • Strand Size
    30 AWG