  • 55PC2124-24-9/96-9CS2743
55PC2124-24-9/96-9CS2743
advertisement
Manufacturer No:
55PC2124-24-9/96-9CS2743
HK JDW NO:
798-55PC2124-24-9/96-9CS2743
Step5Bar-code shipping tag
55PC2124-24-9/96-9CS2743
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.093 (2.36mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0075 0.191mm