  • 55PC2136-24-2/4/6-9CS2502
55PC2136-24-2/4/6-9CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC2136-24-2/4/6-9CS2502
HK JDW NO:
798-55PC2136-24-2/4/6-9CS2502
Step5Bar-code shipping tag
55PC2136-24-2/4/6-9CS2502
  • Conductor Material
    Copper, Nickel Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.100 (2.54mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm