  • 55PC2211-18-9-9CS2502
55PC2211-18-9-9CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC2211-18-9-9CS2502
HK JDW NO:
798-55PC2211-18-9-9CS2502
Package:
Description:
HOOK-UP DUAL STRND 18AWG WHITE
Step5Bar-code shipping tag
55PC2211-18-9-9CS2502
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    150°C
    1 (Unlimited)
  • Color
    White
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall, Shielded
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.084 (2.13mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.007 0.18mm