  • 55PC4224-24-6/9-92
55PC4224-24-6/9-92
advertisement
Manufacturer No:
55PC4224-24-6/9-92
HK JDW NO:
798-55PC4224-24-6/9-92
Step5Bar-code shipping tag
55PC4224-24-6/9-92
  • Operating Temperature
    150°C
  • Packaging
    Bulk
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    Red, White
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Jacket Color
    Red, White
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.092 (2.34mm)
  • Conductor Insulation
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Wire/Cable Diameter
    2.34 mm
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0065 0.165mm