  • 55PC4233-20-MST3-9CS2861
55PC4233-20-MST3-9CS2861
advertisement
Manufacturer No:
55PC4233-20-MST3-9CS2861
HK JDW NO:
798-55PC4233-20-MST3-9CS2861
Step5Bar-code shipping tag
55PC4233-20-MST3-9CS2861
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Nickel Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Operating Temperature
    200°C
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.132 (3.35mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0075 0.191mm