  • 55SB-NFW60H
55SB-NFW60H
advertisement
Manufacturer No:
55SB-NFW60H
HK JDW NO:
894-55SB-NFW60H
Package:
Datasheet:
55SB-NFW60H
Description:
LED LAMP T2 T5.5 60V SLIDE CWHT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
55SB-NFW60H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
  • Shape
    CYLINDRICAL
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    1
  • Color
    WHITE
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Configuration
    SINGLE
  • Viewing Angle
    75 deg
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Size
    5.1mm
  • Luminous Intensity
    280.0 mcd
  • Lens Type
    WATER CLEAR
  • Forward Current-Max
    0.01A
  • Overall Height
    7.4mm