  • 55SB-NWB120
55SB-NWB120
advertisement
Manufacturer No:
55SB-NWB120
HK JDW NO:
894-55SB-NWB120
Package:
Datasheet:
55SB-NWB120
Description:
LED LAMP T2 T5.5 120V SLIDE BLUE
Step5Bar-code shipping tag
55SB-NWB120
  • Shape
    ROUND
  • Series
    55SB
  • Size / Dimension
    T- 2
  • Color
    Blue
  • Applications
    General Purpose Lighting
    Single
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    120VAC
  • Viewing Angle
    45 deg
  • Luminous Intensity
    700.0 mcd
  • Lens Type
    WATER CLEAR
  • Millicandela Rating
    700mcd
  • Forward Current-Max
    0.004A
  • Wavelength
    465nm
  • Overall Height
    9.1mm