  • 5602-12-0142A-700
5602-12-0142A-700
advertisement
Manufacturer No:
5602-12-0142A-700
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-5602-12-0142A-700
Package:
Datasheet:
5602-12-0142A-700
Description:
Computer Cables SATA 3.0 CBL ASSY,7P 700MM, STRT TO RA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
5602-12-0142A-700
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Insulation Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Published
    2011
  • Series
    5602
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Receptacle to Receptacle, Right Angle
  • Number of Positions
    7
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Silver
  • Gender
    Female to Female
  • Fastening Type
    Push-Pull
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.5A
  • Number of Conductors
    7
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Wire Gauge
    30 AWG
  • Cable Type
    Flat, Twin Axial
  • Wire/Cable Type
    Flat
  • Cable Length
    700mm
  • Wire/Cable Gauge
    30 AWG
  • Usage
    Internal
  • Connector Type A
    SATA
  • Connector Type B
    SATA
  • Cable Connectors
  • Length
    2.30' 700.00mm