  • 5602-44-0142A-300
5602-44-0142A-300
advertisement
Manufacturer No:
5602-44-0142A-300
HK JDW NO:
2-5602-44-0142A-300
Package:
300
Datasheet:
5602-44-0142A-300
Description:
SATA 3.0 ST-ST LATCH 30AWG 0.30M
Step5Bar-code shipping tag
5602-44-0142A-300
    16 Weeks
  • Package / Case
    300
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Published
    2014
  • Connector Type
    Receptacle to Receptacle
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Fastening Type
    Latch Lock
  • Current Rating
    1.5A
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Wire Gauge
    30 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    30 AWG
  • Length
    0.984' 300.00mm 11.811