  • 561R10TCCV82
561R10TCCV82
advertisement
Manufacturer No:
561R10TCCV82
HK JDW NO:
886-561R10TCCV82
Datasheet:
561R10TCCV82
Description:
Cera-Mite 561R 8.2pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.252Dia 6.40mm -55°C~105°C 2 Terminations Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 1616
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
561R10TCCV82
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.252Dia 6.40mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    4mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    6.4mm
  • Lead Spacing
    0.252 6.40mm
    510 μm
  • Size Code
    2516
  • Voltage
    1kV
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Diameter
    6.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.377 9.58mm