  • 562RX5RBA102EF152M
562RX5RBA102EF152M
advertisement
Manufacturer No:
562RX5RBA102EF152M
Manufacturer:
Vishay Cera-Mite
HK JDW NO:
886-562RX5RBA102EF152M
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
Cera-Mite 562R 1500pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X5R -55°C~105°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
562RX5RBA102EF152M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Cera-Mite 562R
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    1500pF