  • 564RC0GAJ302EH510J
564RC0GAJ302EH510J
advertisement
Manufacturer No:
564RC0GAJ302EH510J
HK JDW NO:
886-564RC0GAJ302EH510J
Description:
Cera-Mite 564R 51pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 -25°C~105°C Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
564RC0GAJ302EH510J
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
    Cera-Mite 564R
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    51pF