  • 564RX5RAJ602EL152M
564RX5RAJ602EL152M
advertisement
Manufacturer No:
564RX5RAJ602EL152M
Manufacturer:
Vishay Cera-Mite
HK JDW NO:
886-564RX5RAJ602EL152M
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
Cera-Mite 564R 1500pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±20% X5R -25°C~105°C Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
564RX5RAJ602EL152M
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    Cera-Mite 564R
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low Dissipation Factor
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6000V 6kV
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated DC
    6kV
  • Dielectric
    X5R
  • Lead Style
    Straight
  • Dissipation Factor
    0.2 %