  • 56P30S-01-2-03N
56P30S-01-2-03N
advertisement
Manufacturer No:
56P30S-01-2-03N
HK JDW NO:
330-56P30S-01-2-03N
Step5Bar-code shipping tag
56P30S-01-2-03N
    56
  • Feature
    Shaft and Panel Sealed
  • Number of Positions
    3
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    200mA AC/DC
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    DP3T
  • Depth Behind Panel
    9.58mm
  • Number of Poles per Deck
    2
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm