  • 590CA56M9600DGR
590CA56M9600DGR
advertisement
Manufacturer No:
590CA56M9600DGR
HK JDW NO:
715-590CA56M9600DGR
Datasheet:
590CA56M9600DGR
Step5Bar-code shipping tag
590CA56M9600DGR
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    56.96MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Current - Supply (Max)
    90mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm