  • 592D337X96R3C2T16H
592D337X96R3C2T16H
advertisement
Manufacturer No:
592D337X96R3C2T16H
HK JDW NO:
874-592D337X96R3C2T16H
Package:
2812 (7132 Metric)
Description:
330μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 150mOhm Tape & Reel (TR) 2812 (7132 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
592D337X96R3C2T16H
  • Package / Case
    2812 (7132 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.126W 7.10mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    330μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm
  • Length
    7.112mm
  • Width
    3.2004mm