  • 594D337X9010R8T
594D337X9010R8T
advertisement
Manufacturer No:
594D337X9010R8T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-594D337X9010R8T
Package:
2824 (7260 Metric)
Datasheet:
594D337X9010R8T
Description:
330μF ±10% 45mOhm 2-Termination 0.033mA Tape & Reel (TR) 2824 (7260 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
594D337X9010R8T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2824 (7260 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    TANTAMOUNT®, 594D
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Depth
    6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    45mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.033mA
  • Ripple Current
    2360mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.80mm
  • Length
    7.2mm