  • 595CA65M0000DG
595CA65M0000DG
advertisement
Manufacturer No:
595CA65M0000DG
HK JDW NO:
715-595CA65M0000DG
Datasheet:
595CA65M0000DG
Step5Bar-code shipping tag
595CA65M0000DG
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    VCXO
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    65MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    CMOS
  • Current - Supply (Max)
    100mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    65MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±370ppm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm