  • 595D108X06W3R2T
595D108X06W3R2T
advertisement
Manufacturer No:
595D108X06W3R2T
HK JDW NO:
874-595D108X06W3R2T
Package:
2824 (7260 Metric)
Datasheet:
595D108X06W3R2T
Description:
1000μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 70mOhm Tape & Reel (TR) 2824 (7260 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
595D108X06W3R2T
  • Package / Case
    2824 (7260 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    1000μF
  • Depth
    6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.148 3.75mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    5.9944mm