  • 595D336X9010C2T
595D336X9010C2T
advertisement
Manufacturer No:
595D336X9010C2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-595D336X9010C2T
Package:
2812 (7132 Metric)
Datasheet:
595D336X9010C2T
Description:
33μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 720mOhm Tape & Reel (TR) 2812 (7132 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
595D336X9010C2T
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2812 (7132 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, 595D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.126W 7.10mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    33μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    720mOhm
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm
  • Length
    7.112mm
  • Width
    3.2004mm