  • 5CGXFC4C6U19I7N
5CGXFC4C6U19I7N
advertisement
Manufacturer No:
5CGXFC4C6U19I7N
HK JDW NO:
386-5CGXFC4C6U19I7N
Package:
484-FBGA
Datasheet:
5CGXFC4C6U19I7N
Description:
1.9mm mm FPGAs Cyclone® V GX Series 484-FBGA 0.8mm mm 484
Quantity:
In Stock : 8361
Step5Bar-code shipping tag
5CGXFC4C6U19I7N
  • Package / Case
    484-FBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Number of Terminations
    484
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    1.07V~1.13V
  • Supply Voltage
    1.1V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Base Part Number
    5CGXFC4
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B484
  • Number of Outputs
    240
  • Number of I/O
    224
  • Number of Inputs
    240
  • Number of Logic Elements/Cells
    50000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    18868
  • Height Seated (Max)
    1.9mm
  • Length
    19mm
  • Width
    19mm