  • 5SGXEA5K2F40I3N
5SGXEA5K2F40I3N
advertisement
Manufacturer No:
5SGXEA5K2F40I3N
HK JDW NO:
386-5SGXEA5K2F40I3N
Package:
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet:
5SGXEA5K2F40I3N
Description:
3.5mm mm FPGAs Stratix® V GX Series 1517-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 6078
Step5Bar-code shipping tag
5SGXEA5K2F40I3N
  • Package / Case
    1517-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Voltage - Supply
    0.82V~0.88V
  • Supply Voltage
    0.85V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5SGXEA5
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1517
  • Number of Outputs
    696
  • Power Supplies
    0.851.52.52.5/31.2/3V
  • Number of I/O
    696
  • Number of Inputs
  • Organization
    18500 CLBS
  • Number of Logic Elements/Cells
    490000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    185000
  • Length
    40mm
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Width
    40mm