  • 5SGXEB6R3F40C2N
5SGXEB6R3F40C2N
advertisement
Manufacturer No:
5SGXEB6R3F40C2N
HK JDW NO:
386-5SGXEB6R3F40C2N
Datasheet:
5SGXEB6R3F40C2N
Description:
3.5mm mm FPGAs Stratix® V GX Series 1517-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 11053
Step5Bar-code shipping tag
5SGXEB6R3F40C2N
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.93V
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5SGXEB6
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1517
  • Power Supplies
    0.851.52.52.5/31.2/3V
  • Organization
    22540 CLBS
  • Number of Logic Elements/Cells
    597000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    225400
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Length
    40mm
  • Width
    40mm