  • 6.3AX1000M10X9
6.3AX1000M10X9
advertisement
Manufacturer No:
6.3AX1000M10X9
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-6.3AX1000M10X9
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1mF Capacitor 20% 1.54A 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
6.3AX1000M10X9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    1mF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Ripple Current
    1.54A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    36mOhm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm