  • 6.3MS522MEFCTZ4X5
6.3MS522MEFCTZ4X5
advertisement
Manufacturer No:
6.3MS522MEFCTZ4X5
HK JDW NO:
683-6.3MS522MEFCTZ4X5
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
MS5 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 22mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 1.4986mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
6.3MS522MEFCTZ4X5
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Pitch
    1.4986mm
  • Lead Spacing
    0.059 1.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    22mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    22mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm