  • 604D201F200JP7
604D201F200JP7
advertisement
Manufacturer No:
604D201F200JP7
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-604D201F200JP7
Package:
Axial, Can - 4 Leads
Datasheet:
604D201F200JP7
Description:
604D 200μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 1.000Diax2.625L 25.40mmx66.68mm -55°C~105°C Polar 6.35mm Axial, Can - 4 Leads
Step5Bar-code shipping tag
604D201F200JP7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    604D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.000Diax2.625L 25.40mmx66.68mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    200μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Polarization
    Polar
  • Length
    66.675mm