  • 604D551G040GJ7
604D551G040GJ7
advertisement
Manufacturer No:
604D551G040GJ7
HK JDW NO:
874-604D551G040GJ7
Datasheet:
604D551G040GJ7
Description:
604D 550μF Capacitor Bulk Through Hole 0.750Diax1.625L 19.05mmx41.28mm -55°C~105°C Polar Axial, Can - 4 Leads
Step5Bar-code shipping tag
604D551G040GJ7
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.750Diax1.625L 19.05mmx41.28mm
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    40V
  • Capacitance
    550μF
  • Length
    41.275mm