  • 61127-0550LF
61127-0550LF
advertisement
Manufacturer No:
61127-0550LF
HK JDW NO:
44-61127-0550LF
Package:
Datasheet:
61127-0550LF
Description:
Conn PCMCIA HDR 68 POS 1mm Solder ST SMD Tray 0.5A/Contact
Step5Bar-code shipping tag
61127-0550LF
  • Mounting Feature
    Normal, Standard - Top
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    3.3V
  • Pitch
    1.27mm
  • Current Rating
    500mA
  • Contact Finish
    Gold
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Housing Color
    Black
  • Row Spacing
    1.27 mm
  • Height Above Board
    0.425 10.80mm