  • 61F-G2P-AC200
61F-G2P-AC200
advertisement
Manufacturer No:
61F-G2P-AC200
HK JDW NO:
607-61F-G2P-AC200
Package:
Datasheet:
Description:
CNTRL LIQ LEV 200VAC SOCKETABLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
61F-G2P-AC200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Socketable
  • Mounting Type
    Socketable
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2002
  • Series
    61F
  • Feature
    Alarm High - Contact
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Plug
  • Type
    High/Low Level
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    200VAC
  • Termination Style
    Plug In, 15 Pin (Octal)
  • Output Type
    Relay (2)
  • Cable Length
    1km
  • Throw Configuration
    SPDT, SPST
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A), SPDT (1 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 200VAC
  • Sensitivity
    0 ~ 4kOhm