  • 64AC0311-16-9CS2653
64AC0311-16-9CS2653
advertisement
Manufacturer No:
64AC0311-16-9CS2653
HK JDW NO:
798-64AC0311-16-9CS2653
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
64AC0311-16-9CS2653
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyester
  • Operating Temperature
    -65°C~125°C
  • Published
    2003
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/29
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.072 (1.83mm)