  • 6639S-521-103
6639S-521-103
advertisement
Manufacturer No:
6639S-521-103
HK JDW NO:
103-6639S-521-103
Description:
POT 10K OHM 1W BUSHING MNT
Step5Bar-code shipping tag
6639S-521-103
  • Tolerance
    ±15%
  • Temperature Coefficient
    ±500ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    1W
  • Actuator Diameter
    0.250 (6.35mm)
  • Size - Body
    Round - 0.875Dia x 0.443 H 22.23mmx11.25mm
  • Actuator Length
    0.875 22.23mm