  • 672D477H025ET3C
672D477H025ET3C
advertisement
Manufacturer No:
672D477H025ET3C
HK JDW NO:
874-672D477H025ET3C
Datasheet:
672D477H025ET3C
Description:
672D 470μF Capacitor Bulk Through Hole 0.630Dia 16.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
672D477H025ET3C
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    470μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.417 36.00mm