  • 672D686H100EK5C
672D686H100EK5C
advertisement
Manufacturer No:
672D686H100EK5C
HK JDW NO:
874-672D686H100EK5C
Datasheet:
672D686H100EK5C
Description:
672D 68μF Capacitor 100% Bulk Through Hole 0.630Dia 16.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
672D686H100EK5C
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    100%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.098 27.90mm
  • Length
    28mm