  • 69176-030LF
69176-030LF
advertisement
Manufacturer No:
69176-030LF
HK JDW NO:
44-69176-030LF
Description:
2 Rows Receptacle Bulk Black 30 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp Mini-PV™, Basics+ Polyphenylene
Quantity:
In Stock : 6348
Step5Bar-code shipping tag
69176-030LF
  • Housing Material
    Polyphenylene
    Mini-PV™, Basics+
  • Published
    2013
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Number of Positions
    30
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    2
  • Gender
    Receptacle
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Contact Type
    Female Socket
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Depth
    13.84mm
  • Number of Contacts
    30
  • Contact Gender
    Female
  • Housing Color
    Black
  • Row Spacing
    0.100 (2.54mm)
  • Max Voltage Rating (AC)
    1kV
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    36 AWG
  • Length
    38.1mm