  • 6S6/30V-10PK
6S6/30V-10PK
advertisement
Manufacturer No:
6S6/30V-10PK
HK JDW NO:
894-6S6/30V-10PK
Package:
Datasheet:
Description:
LAMP INCAND RS-6 CANDELABRA 30V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
6S6/30V-10PK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Published
    2006
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Incandescent
  • Color
    Clear
  • Voltage - Rated
    30V
  • Power Rating
    6W
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating
    6A
  • Operating Supply Voltage
    30V
  • Life (Hours)
    1500 hours
  • Lead Style
    Candelabra Screw
  • Lead/Base Style
    Screw
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    RS-6
  • Lens Color
    Clear
  • MSCP (Mean Spherical Candle Power)
    4 MSCP
  • Length
    47.6mm