  • 6SEQP330M
6SEQP330M
advertisement
Manufacturer No:
6SEQP330M
HK JDW NO:
590-6SEQP330M
Datasheet:
6SEQP330M
Purchasing and Inquiry
6SEQP330M Overview
System power is determined by 1.17A @ 100kHz ripple current on a high frequency.In this electrical device, the ESR (Equivalent Series Resistance) is 25mOhm.In order to fully perform its function, 58.5mA @ 120Hz requires a ripple current at low frequency.There is a dissipation factor of 12 % for the part.Stable operation requires -55°C~125°C as the operating temperature.
6SEQP330M Features
1.17A @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 25mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~125°C
6SEQP330M Applications
Step5Bar-code shipping tag
6SEQP330M
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 6SEQP330M.
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    OS-CON™, SEQP
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.416mA
  • Ripple Current
    3.7A
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Ripple Current @ Low Frequency
    58.5mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.17A @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    12 %
  • Diameter
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm