  • 6SVPS22M
6SVPS22M
advertisement
Manufacturer No:
6SVPS22M
HK JDW NO:
590-6SVPS22M
Datasheet:
6SVPS22M
Purchasing and Inquiry
6SVPS22M Overview
Systems need 740mA @ 100kHz ripple current at high frequency to be powered.Electrical device with 200mOhm ESR (Equivalent Series Resistance).In order for 37mA @ 120Hz to fully perform its function, a ripple current at a low frequency must be provided.A stable operating temperature is -55°C~105°C.
6SVPS22M Features
740mA @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 200mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~105°C
6SVPS22M Applications
Step5Bar-code shipping tag
6SVPS22M
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 6SVPS22M.
  • Surface Mount Land Size
    0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Size Code
    1717
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.0693mA
  • Ripple Current
    37mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    37mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    740mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm
  • Length
    5mm
  • Width
    4.3mm